PIELGRZYMKA śladami św. Andrzeja do RUMUNII (12 dni, autokar; 20 – 31.07.2015)

Sty 2, 2015 by

1 DZIEŃ: POLSKA – WĘGRY

Wyjazd o godz. 2.30. Przejazd przez Polskę, Słowację na Węgry. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Budapesztu.

2 DZIEŃ: TATABANYA – SATU MARE

Śniadanie. Przejazd na granicę węgiersko-rumuńską w Petea i dalej jedziemy do Satu Mare. Obiadokolacja i nocleg.

3 DZIEŃ: SATU MARE – SAPANTA – SUCEVITA – RADAUTI

Śniadanie. Przejazd przez wschodnią część regionu Maramuresz do miejscowości Sapanta, znanej z „Wesołego Cmentarza” i kolorowo malowanych drewnianych krzyży nagrobnych. Dalej trasa wiedzie przez dolinę Izy. Postój przy drewnianej cerkwi w Bogdan Voda. Po południu przejazd do Monasteru Sucevita. Obiadokolacja i nocleg.

4 DZIEŃ: ZWIEDZANIE KLASZTORÓW

Śniadanie. Zwiedzanie klasztorów mołdawskich. Rano odwiedzimy Monaster w Radauti oraz Monaster Bogdana. Najstarszy klasztor na Bukowinie został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kultury. Następnie zwiedzimy klasztory w miejscowościach Moldovita, Voronet i Humor. Obiadokolacja i nocleg.

5 DZIEŃ: RADAUTI – TARGU MURES – BAZNA

Śniadanie. Opuszczamy Mołdawię i przez przełęcz Tihuta wjeżdżamy do Transylwanii. Krótki postój w dawnym kupieckim mieście Sasów – Bistricy, gdzie zobaczymy kościół Ewangelicki. Następnie przejazd przez Reghin do Targu Mures. W trakcie spaceru po mieście odwiedzimy Pałac Kultury i największą cerkiew w Transylwanii. Późnym popołudniem wracamy do Bazna. Przejażdżka bryczką do kościoła obronnego w Boian. Obiadokolacja i nocleg.

6 DZIEŃ: BAZNA – SIGHISOARA – BRASZÓW – PREDEAL

Śniadanie. Przejazd do Sighisoary, będącej najładniejszym i najlepiej zachowanym średniowiecznym miastem w tej części Europy: kościół na Wzgórzu, kościół Mariacki, Wieżę Zegarową. Po południu wizyta w Braszowie: średniowieczne kamieniczki, ratusz i Czarny Kościół. Przejazd do Predeal. Obiadokolacja i nocleg.

7 DZIEŃ: PREDEAL – TULCZA

Śniadanie. Przejazd do Tulczy – przez Ploiesti, Urziceni i most w Harsovej osiągamy „bramę Delty Dunaju” – Tulczę. Znajduje się tu Muzeum Delty Dunaju, w którym zapoznamy się z krajobrazem Delty. Obiadokolacja i nocleg.

8 DZIEŃ: DELTA DUNAJU

Śniadanie. Wycieczka łodzią. Opuszczamy port w Tulczy, popłyniemy głównym kanałem Sulina. Docieramy do Mili 36 i jeziora Nebun, jednego z chronionych obszarów. Dajmy się oczarować temu miejscu i jego nietkniętej faunie i florze. Obiad na pokładzie. Powrót do hotelu. Nocleg.

 

9 DZIEŃ: TULCZA – KONSTANCA – BUKARESZT

Śniadanie. Przejazd do Konstancy. W historycznym mieście Tomis zwiedzimy Muzeum Archeologiczne, Katedrę św. Piotra i Pawła. Popołudniu przyjazd do stolicy, gdzie zobaczymy Cerkiew Patriarchy, siedzibę Patriarchy Rumuńskiej Cerkwi Prawosławnej. Postój na zdjęcia przed Pałacem Parlamentu, drugim co do wielkości budynkiem na świecie. Obiadokolacja i nocleg.

10 DZIEŃ: BUKARESZT – SYBIN

Śniadanie. Przejazd do Monastyru Cozia, najstarszego klasztoru w Rumunii. Po południu zwiedzimy najważniejsze atrakcje Sybina: Mały i Duży Rynek, Pałac Bruckenthal, Most Kłamców, kościół Ewangelicki. Obiadokolacja i nocleg.

11 DZIEŃ: SYBIN – WĘGRY

Śniadanie. Przejazd Na nocleg w okolice Budapesztu. Obiadokolacja.

12 DZIEŃ: POWRÓT

Śniadanie. Przejazd przez Węgry, Słowację do Polski.

PROGRAM RAMOWY, KOLEKJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE

Cena: 2560 PLN

Cena zawiera: przejazd autokarem; 11 noclegów w hotelach 2*/3* (pokoje 2-, 3-osobowe); 11 śniadań i obiadokolacji; opiekę pilota; ubezpieczenia KL i NNW; podatek VAT

Cena nie zawiera: biletów wstępów i lokalnych przewodników – ok 70 EURO/os.(płatne na miejscu); napojów do obiadokolacji; dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji (2,5% lub 7,5% ceny); dopłaty do pokoju jednoosobowego (950PLN); wydatków osobistych.

 

Related Posts

Tags

Share This