OGŁOSZENIA PARAFIALNE

31 maja A.D. 2026 *** IX. NIEDZIELA ZWYKŁA – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

  1. W uroczystość Trójcy Świętej, którą dziś przeżywamy, kończy się okres Komunii Wielkanocnej.
  2. Zapraszamy do kawiarenki parafialnej w każdą niedzielę od godz. 9:30 do 16:00.
  3. Informujemy, że od poniedziałku do środy, w Białym Tygodniu, dla Dzieci Pierwszokomunijnych sprawowana będzie dodatkowa Msza św. o godz. 19:00.
  4. Od jutra nabożeństwa czerwcowe odprawiane są w dni powszednie o godz. 18:30, a w niedziele o godz. 17:30.
  5. W najbliższy wtorek (02.VI.), w pierwszy wtorek miesiąca, Msza św. wypominkowa zostanie odprawiona o godz. 18:00, od godz. 19:00 w kancelarii parafialnej czynny będzie Punkt Nieodpłatnych Porad Prawnych.
  6. We wtorek, (02.VI.) o godz. 19:00 w sali św. Marty odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Prosimy wszystkich kandydatów o obowiązkową obecność.
  7. W środę (03.VI.) o godz. 8:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji naszego ks. proboszcza Andrzeja Banaszka z okazji 42. rocznicy przyjęcia święceń kapłańskich. Zawierzamy ks. proboszcza opiece Bogurodzicy Maryi i życzymy Bożego błogosławieństwa.
  8. W czwartek (04.VI.) obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi. Tego dnia porządek Mszy św. będzie następujący: godz. 7:00; 8:30; 10:00 (procesja do 4 ołtarzy); 13:00 oraz po południu godz. 18:00 i 19:30. Procesja rozpocznie się ona Mszą św. o godz. 10:00, następnie przejdzie w lewą stronę: I. – przy bramie wjazdowej (ks. Marcin, „Przyjaciele Oblubieńca”); II. – przy bramie głównej do kościoła (ks. Konrad, „Złota Róża”); III. – przy ujęciu wody (ks. Łukasz, Kościół Domowy Wspólnota Krwi Chrystusa); IV. – przy krzyżu misyjnym (ks. Proboszcz, Wspólnota Żywego Różańca Siostry Miłosierdzia).
  9. Dzieci Komunijne, Rocznicowe i chętne dziewczynki do sypania kwiatków oraz chłopców do dzwonienia dzwoneczkami w Boże Ciało zapraszamy na próby, które odbędą się we wtorek i środę po Mszy św. wieczornej ok.19:30.
  10. W długi weekend (po Bożym Ciele) kancelaria parafialna będzie nieczynna. W sprawach naglących prosimy o kontakt z księdzem po Mszy św.
  11. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek (5.VI.) Msza wotywna z litanią do Najświętszego Serca PJ będzie odprawiona o godz. 7:00, spowiedź na każdej Mszy św., a wieczorem od godz. 18:30. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Adoracyjnej trwać będzie o godz. 15:0021:00. W sobotę (6.VI.) Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na Mszę św. o godz. 8:00, po Mszy nabożeństwo pierwszych sobót i wymiana tajemnic.
  12. W przyszłą niedzielę (7.VI.) po raz XIX. obchodzić będziemy Święto Dziękczynienia. O godz. 7:40 z Bazyliki Archikatedralnej wyruszy procesja, która przejdzie do Świątyni Opatrzności Bożej, gdzie o godz. 12:00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. z udziałem Episkopatu Polski. Zapraszamy do udziału. Tego dnia przed kościołem zbierać będziemy ofiary do puszek na wyposażenie Świątyni Opatrzności Bożej.
  13. W następną niedzielę (7.VI.) przypada I. niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 13:00, Nabożeństwo do NMP Matki Łaskawej przed Jej obrazem, a następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele.
  14. Wszystkim wspierającym finansowo naszą parafię składamy serdeczne podziękowanie – Bóg zapłać!
  15. W tym tygodniu pożegnaliśmy: †Marię Albinę Kurtyka (l.96). Polećmy jej duszę i dusze wszystkich drogich nam zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.