KARTA ZGŁOSZENIA 8-dniowa samolotowa pielgrzymka do FATIMY i SANTIAGO de Compostela

KARTA ZGŁOSZENIA 8-dniowa samolotowa pielgrzymka do FATIMY i SANTIAGO de Compostela

28 lipca – 04 sierpnia 2018r.

 

NAZWISKO:  ………………………………………………………………………….

DATA URODZENIA  ………………  MIEJSCE URODZENIA ……………………

DOKŁADNY ADRES: ………………………………………………………………..

KOD POCZTOWY ………MIEJSCOWOŚĆ: ………………………………………..

TELEFON KONTAKTOWY: …………………………………………………………

SERIA I NR DOWODU OSOBISTEGO:………………………………………………

 

 

Kartę należy wypełnić drukowanymi literami i dostarczyć do biura (pierwsza wpłata w wysokości 1000 zł w chwili zgłoszenia, reszta najpóźniej miesiąc przed wyjazdem)

tel./fax. (022) 664 69 65

Fatima – Santiago de Compostela (8 dni, samolot)

28.07 – 04.08.2018r.

 

1 DZIEŃ: WARSZAWA – LIZBONA – FATIMA

Zbiórka uczestników w hali odlotów portu lotniczego Warszawa Okęcie przy stanowisku PATRON TRAVEL o godz. 13:00. Wylot do Lizbony o godz. 15:15. Przylot na miejsce o godz. 18:30. Transfer z Lizbony do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu w Fatimie. Obiadokolacja. Nocleg.

2 DZIEŃ: FATIMA – ALJUSTREL – VALINHOS

Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium: Capelinha – kaplica stojąca w miejscu objawień Matki Bożej małym pastuszkom: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie; Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami Franciszka i Hiacynty. Uczestnictwo w drodze krzyżowej prowadzącej do wioski Valinhos – miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski Aljustrel, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka i Łucji. Zwiedzanie. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

3 DZIEŃ: FATIMA – BATALHA – ALCOBAÇA – NAZARE

Śniadanie. Zwiedzanie zespołu klasztornego Matki Boskiej Zwycięskiej w miejscowości Batalha – wspaniały przykład późnego gotyku portugalskiego, z grobowcami władców portugalskich, wpisany na światową listę UNESCO. Przejazd do Alcobaça, gdzie znajduje się gotycki klasztor cystersów, z grobowcami bohaterów romantycznej legendy – króla Pedro Okrutnego i jego potajemnie poślubionej małżonki Ines de Castro. Po południu wyjazd nad Atlantyk do Nazare, dawnej uroczej wioski rybackiej i starego sanktuarium maryjnego, dziś najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża. Odpoczynek na malowniczej plaży. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

4 DZIEŃ: FATIMA – TOMAR – COIMBRA

Śniadanie. Zwiedzanie imponującego rozmiarami klasztoru templariuszy w Tomar. Wyjazd do Coimbry, dawnej stolicy Portugalii. Zwiedzanie uniwersytetu (najstarszy ośrodek uniwersytecki Portugalii), Starej Katedry. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

5 DZIEŃ: FATIMA – PORTO – BRAGA – SANTIAGO DE COMPOSTELA

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Santiago de Compostela. Po drodze postój w Porto – zwiedzanie wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO portu. Kościół św. Franciszka. Most żelazny z XIX w. Zwiedzanie Bragi – głównego ośrodka religijnego kraju i siedziby arcybiskupów – m.in. ratusza, katedry. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Santiago de Compostela.

6 DZIEŃ: SANTIAGO DE COMPOSTELA – LIZBONA

Śniadanie. Zwiedzanie Bazyliki Świętego Jakuba Apostoła, trzeciego pod względem ważności po Jerozolimie i Rzymie, miejsca pielgrzymkowego w świecie chrześcijańskim. Przejazd w kierunku Lizbony. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Lizbony.

7 DZIEŃ: LIZBONA

Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Portugalii – Lizbony: zabytkowa średniowieczna dzielnica Alfama, położona na wzgórzu u stóp Zamku św. Jerzego, z jej malowniczymi krętymi i wąskimi uliczkami – katedra Se, kościół św. Antoniego Padewskiego, stojący w miejscu domu rodzinnego Świętego, dzielnica Belem. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

8 DZIEŃ: LIZBONA – WARSZAWA

Śniadanie. Transfer na lotnisko w Lizbonie. Wylot do Polski o godz. 13:25. Lądowanie w Warszawie na lotnisku Okęcie o godz. 18:20.

 

PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.

 

Cena pielgrzymki: 3750zł + 90 EURO (wstępy i opłaty)

 

CENA ZAWIERA: przelot samolotem; opłaty lotniskowe; transfery autokarem; 7 noclegów w hotelach 2*/3* (pokoje 2-,3- osobowe); 7 śniadań kontynentalnych i 7 obiadokolacji;  opiekę pilota; ubezpieczenie KL, NNW i choroby przewlekłe; podatek VAT, składkę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (10 PLN/os).

 

 

CENA NIE ZAWIERA: biletów wstępu, przewodników miejscowych i innych opłat związanych z realizacją programu – 90EUR/os. (płatne na miejscu); posiłków i napojów na pokładzie samolotu; napojów do obiadokolacji; dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji (2,5% lub 7,5% ceny); dopłaty do pokoju jednoosobowego (750PLN); wydatków osobistych