17 czerwca A.D. 2018 **** JEDENASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Przed kościołem ministranci rozprowadzają prasę katolicką, dziś na szczególną uwagę zasługuje nowy numer Przewodnika Katolickiego.
 2. Zapraszamy dziś o godz. 16:00 na koncert polskiej muzyki chóralnej w wykonaniu Cappella Corale Varsavizna.
 3. Składamy bardzo serdeczne Bóg zapłać Wspólnocie Żywego Różańca za ufundowanie dwóch świeczników, które ozdabiają ołtarz naszej Matki Bożej Zwycięskiej.
 4. Nabożeństwa czerwcowe odprawiane są w dni powszednie o godz. 18:30, w niedziele o godz. 17:30.
 5. Wszystkim wspierającym dzieło modernizacji organów składamy bardzo serdeczne – Bóg zapłać!
 6. W czwartek (22.VI.) o godz. 17:00 odprawiona zostanie Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy wszystkie dzieci, uczniów gimnazjów i nauczycieli.
 7. W najbliższą sobotę (VI.) o godz. 20:00 odbędzie się koncert Zespołu Wokalnego Scala Sancta. Zapraszamy.
 8. W przyszłą niedzielę (24.VI.), jeszcze przed wakacjami, poświecimy wszystkie pojazdy mechaniczne. Uroczyste poświęcenie pojazdów odbędzie się po Mszach św. o godz. 13:00 i o godz. 18:00.
 9. Począwszy od poniedziałku (25.VI.) w okresie wakacyjnym w dni powszednie zawieszona zostaje Msza św. o godz. 18.00, pozostanie zaś Msza wieczorna o godz. 19:00, a w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 19:30.
 10. Także od poniedziałku (25.VI.) kancelaria parafialna będzie otwarta tylko popołudniu od godz. 17:30 do 19:00, a w soboty: godz. 8:30 do 9:30.
 11. W okresie wakacyjnym Parafialny punkt Caritas jest nieczynny.
 12. W lipcu Poradnia Rodzinna jest nieczynna.
 13. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. †Janusza Sobczyńskiego (lat 71), †Joannę Markowską (lat 68) i †Leszka Pielaka (lat 72). Polećmy ich dusze i dusze wszystkich drogich nam zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. (3x) Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

10 czerwca A.D. 2018 **** DZIESIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Przed kościołem ministranci rozprowadzają prasę katolicką, dziś na szczególną uwagę zasługuje nowy numer Przewodnika Katolickiego.
 2. Parafialna Caritas zbiera dziś ofiary dla ubogich z naszej parafii. Bóg zapłać za każdą ofiarę!
 3. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na ostatnie spotkanie przed wakacjami dziś po Mszy św. o godz. 13:00.
 4. Zapraszamy o godz. 16:00 na koncert, który będzie prezentacją naszych organów. Wystąpi Jerzy Kukla, który jest budowniczym organów, a poprowadzi go ks. Rafał Staniec.
 5. W tym tygodniu w liturgii:
 • we poniedziałek (11.VI.) wspomnienie św. Barnaby Apostoła;
 • w środę (13.VI.) wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i Doktor Kościoła;
 • w czwartek (14.VI.) wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

Wszystkim solenizantom życzymy obfitych Bożych łask, wszelkiego Błogosławieństwa oraz szczególnej opieki ich patronów.

 1. Nabożeństwa czerwcowe odprawiane są w dni powszednie o godz. 18:30, w niedziele o godz. 17:30.
 2. Wszystkim wspierającym dzieło modernizacji organów składamy bardzo serdeczne – Bóg zapłać!
 3. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na Mszę św. w piątek (15.VI.) o godz. 18:00 oraz na spotkanie Wspólnoty bezpośrednio po Mszy, które odbędzie się w Parafialnym Klubie „Marta”.
 4. W najbliższą niedzielę (17.VI.), w niedzielę miesiąca, taca przeznaczona będzie na spłatę zadłużenia za modernizację organów. Pozostało jeszcze do spłacenia 150 000zł. Wszystkim wspierającym to dzieło składamy bardzo serdeczne Bóg zapłać!
 5. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. †Jerzego Borkowskiego (lat 67), †Bogusława Janusz (lat 70), †Zbigniewa Maciejowskiego (lat 88), †Urszulę Annę Dudzik (lat 83) i †Zbigniewa Gaj (lat 70). Polećmy jej duszę i dusze wszystkich drogich nam zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. (3x) Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

3 czerwca A.D. 2018 **** DZIEWIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś po raz XI obchodzimy Święto Dziękczynienia. Obchodzimy je pod hasłem: Dziękujemy za niepodległość. W sposób szczególny wyrażamy nasze dziękczynienie Bogu za niepodległą Polskę.
 2. Serdecznie dziękujemy za dekorację ołtarzy na Boże Ciało wspólnotom: Żywego Różańca, Krwi Chrystusa, Parafialnemu Chórowi „Miriam”, Akcji Katolickiej, Odnowie w Duchu Świętym, Wspólnocie „Przyjaciele Oblubieńca”, Parafialnej Caritas, Wspólnocie Ruchu Rodzin Nazaretańskich, Wolontariuszom z Parafialnego Centrum Światowych Dni Młodzieży, Służbie Liturgicznej, Bielankom, paniom i panom z asysty kościelnej i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tej uroczystość.
 3. Przed kościołem ministranci rozprowadzają prasę katolicką, dziś na szczególną uwagę zasługuje nowy numer Przewodnika Katolickiego.
 4. Dziś w całej Polsce przeprowadzana jest zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Bóg zapłać za każdą ofiarę!
 5. Dziś, w I niedzielę miesiąca, Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 13.00. Przypominamy, że w dni powszednie adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się już w kościele.
 6. W tym tygodniu w liturgii:
 • we wtorek (5.VI.) wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika;
 • w czwartek (7.VI.) przypada I czwartek miesiąca. Msza wypominkowa za zmarłych o godz. 18.00. Tego dnia po procesji kończącej obchody ku czci Najświętszego Sakramentu zostaną pobłogosławione wianki;
 • w piątek (8.VI.) Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; można spożywać pokarmy mięsne.
 • w sobotę (9.VI.) święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego.

Wszystkim solenizantom życzymy obfitych Bożych łask, wszelkiego Błogosławieństwa oraz szczególnej opieki ich patronów.

 1. Nabożeństwa czerwcowe odprawiane są w dni powszednie o godz. 18:30, w niedziele o godz. 17:30.
 2. Wszystkim wspierającym dzieło modernizacji organów składamy bardzo serdeczne – Bóg zapłać!
 3. Są jeszcze wolne miejsca u oo. Marianów w Ośrodku Rekolekcyjno-Wypoczynkowym w Zakopane-Cyrla w terminie 30.VI. – 07.VII, na rekolekcjach dla rodziców z dziećmi, które ma prowadzić nasz proboszcz dr Andrzej Banaszek. Szczegółowe informacje i zapisy Katarzyna Duda (tel. 502 518 553).
 4. W następną niedzielę (10.VI.) Parafialna Caritas zbierać będzie ofiary dla ubogich z naszej parafii.
 5. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na ostatnie spotkanie przed wakacjami w przyszła niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00.
 6. Zapraszamy w następną niedzielę (10.VI.) o godz. 16:00 na koncert, który będzie prezentacją naszych organów. Wystąpi Jerzy Kukla, który jest budowniczym organów.
 7. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. †Grażynę Marię Słowińską (lat 72) i †Bogdana Zawadzkiego (lat 79). Polećmy jej duszę i dusze wszystkich drogich nam zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. (3x) Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

27 maja A.D. 2018 **** UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 1. Przed kościołem ministranci rozprowadzają prasę katolicką, dziś na szczególną uwagę zasługuje nowy numer Przewodnika Katolickiego.
 2. Od poniedziałku (28.V.) adoracja Najświętszego Sakramentu będzie się odbywać w kościele.
 3. Jutro przypada 37. rocznicę śmierci Czcigodnego Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.
 4. W czwartek (31.V.) przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi. Tego dnia porządek Mszy św. będzie następujący: godz. 7:00; 8:30; 10:00; po procesji około godz. 13:00 oraz po południu godz. 18:00 i 19:30. Prosimy o udekorowanie okien na trasie procesji i usunięcie pojazdów.
 5. Zapraszamy dziewczynki Pierwszokomunijne i Rocznicowe do sypania kwiatów podczas procesji Bożego Ciała. Próba sypania kwiatów odbędzie się we wtorek (29.V.) o godz. 17:00 w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego. Prosimy o przynoszenie suszonych kwiatów do zakrystii.
 6. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W pierwszy piątek spowiedź rano na każdej Mszy św. oraz po południu od godz. 17:30, Msza św. dla dzieci o godz. 18:00. W sobotę Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 8:00, na którą zaprasza Wspólnota Żywego Różańca, po Mszy św. różaniec i wymiana tajemnic.
 7. Od piątku (1.VI.) rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe, które odprawiane będą w dni powszednie są o godz. 18:30, w niedziele o godz. 17:30.
 8. Wszystkim wspierającym dzieło modernizacji organów składamy bardzo serdeczne – Bóg zapłać!
 9. Zapraszamy rodziców z dziećmi na rekolekcje, które odbędą się u oo. Marianów w Ośrodku Rekolekcyjno-Wypoczynkowym w Zakopane-Cyrla w terminie 30.VI. – 07.VII. Rekolekcje poprowadzi nasz proboszcz dr Andrzej Banaszek. Koszt: 550zł osoba dorosła, 350zł dziecko. Szczegółowe informacje i zapisy p. Katarzyna Duda (tel. 502 518 553).
 10. W przyszłą niedzielę (3.VI.) po raz XI będziemy obchodzić Święto Dziękczynienia. Będziemy je obchodzić pod hasłem: Dziękujemy za niepodległość. W tym dniu w sposób szczególny wyrazimy nasze dziękczynienie Bogu za niepodległą Polskę. O godz. 8.00 z Palcu Marszałka Piłsudskiego wyruszy dziękczynna procesja dziękczynna, która wraz z relikwiami św. Maksymiliana, przejdzie do Świątyni Opatrzności Bożej. Orszak procesyjny przejdzie ulicami: Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Aleje Ujazdowskie, Belwederska, Sobieskiego, a następnie Aleją Rzeczpospolitej do Świątyni Opatrzności Bożej, gdzie o godz. 12.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. z udziałem Episkopatu Polski. Zapraszamy wszystkich wiernych do licznego udziału w centralnej procesji i Dziękczynnej Mszy św. w Świątyni Opatrzności Bożej.
 11. W Święto Dziękczynienia w całej Polsce odbędzie się zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
 12. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. † s.Marię Marciniak (lat 91) ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego. Polećmy jej duszę i dusze wszystkich drogich nam zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. (3x) Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

20 maja A.D. 2018 **** NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. Dzisiejsza uroczystość, nazywana w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy okres Wielkanocy i Wielkanocnej Komunii świętej.
 2. Przed kościołem ministranci rozprowadzają prasę katolicką, dziś na szczególną uwagę zasługuje nowy numer Przewodnika Katolickiego.
 3. Dziś o godz. 16:00 w Parafialnym Klubie Marta odbędzie się przedwyjazdowe spotkanie uczestników pielgrzymki do Fatimy i Santiago de Compostela.
 4. Dziś po Mszy św. o godz. 19:30 zapraszamy do naszej świątyni na modlitewne czuwanie
 5. Nabożeństwa majowe odprawiane są w dni powszednie o godz. 18:30, a w niedzielę o godz. 17:30.
 6. W środę (23.V.) zapraszamy na Mszę św. zbiorową ku czci św. o. Pio o godz. 19.00. Po Mszy uroczyste nabożeństwo z ucałowaniem relikwii Świętego. Intencje za przyczyną św. o. Pio przyjmujemy w zakrystii oraz w kancelarii.
 7. W tym tygodniu w liturgii:
 • w poniedziałek (21.V.) święto Najśw. Maryi Panny, Matki Kościoła;
 • w czwartek (24.V.) święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
 • w sobotę (26.V.) wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana. Tego dnia przypada również Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.

Wszystkim solenizantom życzymy obfitych Bożych łask, wszelkiego Błogosławieństwa oraz szczególnej opieki ich patronów.

 1. Wszystkim wspierającym dzieło modernizacji organów składamy bardzo serdeczne – Bóg zapłać!
 2. Tegoroczną procesję Bożego Ciała (31.V.) będziemy przeżywać jak zwykle wspólnie z Parafią Podwyższenia Krzyża Świętego. Rozpocznie się ona Mszą św. o godz. 10.00 w kościele Podwyższenia Krzyż Świętego, a zakończy się Mszą św. po zakończeniu procesji w naszym kościele. Na naszym terenie zostaną ustawione ołtarze: IV – przy bramie przed wejściem do kościoła (za organizację ołtarza odpowiada Jacek oraz Domowy Kościół, Żywy Różaniec, Wspólnota Krwi Chrystusa a także Caritas) oraz III – przy skrzyżowaniu ul. Muszlowej i Legendy (za organizację ołtarza odpowiadają ks. Piotr i ks. Mariusz oraz Odnowa w Duchu Świętym, Akcja Katolicka, Wspólnota Ruchu Rodzin Nazaretańskich a także Przyjaciele Oblubieńca, Wolontariusze Światowych Dni Młodzieży i Duszpasterstwo Akademickie „Droga”).
 3. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. †Adama Płochockiego (lat 71) i †Juliana Kownackiego (lat 84). Polećmy ich dusze i dusze wszystkich drogich nam zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. (3x) Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

13 maja A.D. 2018 **** SIÓDMA NIEDZIELA WIELKANOCY **** UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

 1. Dziś obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która jest dopełnieniem tajemnicy zmartwychwstania Chrystusa. Pan Jezus wraca do Ojca zostawiając obietnicę ciągłej obecności wśród nas w mocy Ducha Świętego.
 2. Przed kościołem ministranci rozprowadzają prasę katolicką, dziś na szczególną uwagę zasługuje nowy numer Przewodnika Katolickiego.
 3. Kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie dziś po Mszy św. o godz. 14:00.
 4. Dziś po Mszy św. o godz. 19:30 zapraszamy na różaniec fatimski. Prosimy o zabranie świec.
 5. Nabożeństwa majowe odprawiane są w dni powszednie o godz. 18:30, a w niedzielę o godz. 17:30.
 6. W tym tygodniu w liturgii:
 • w poniedziałek (14.V.) święto św. Macieja Apostoła;
 • w środę (16.V.) Uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski i metropolii.

Wszystkim solenizantom życzymy obfitych Bożych łask, wszelkiego Błogosławieństwa oraz szczególnej opieki ich patronów.

 1. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na Mszę św. w piątek (18.V.) po Mszy o godz. 18:00 oraz na spotkanie bezpośrednio po Mszy, które odbędzie się w Parafialnym Klubie „Marta”.
 2. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymce do Torunia (dn. 06.VI.), organizowanej przez Rodzinę Radia Maryja. Zapisy w dni powszednie po Mszy wieczornej w kruchcie kościoła.
 3. Pierwsze spotkanie przedwyjazdowe uczestników pielgrzymki do Fatimy i Santiago de Compostela (28 lipca – 04 sierpnia 2018r.) odbędzie się w Parafialnym Klubie Marta w najbliższą niedzielę (20.V.) o godz. 16:00. Prosimy o dokonanie dopłat w kancelarii w godzinach jej urzędowania.
 4. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Komunii Wielkanocnej.
 5. W przyszłą niedzielę (20.V.), w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, zapraszamy na modlitewne czuwanie po Mszy św. o godz. 19:30.
 6. W przyszła niedzielę (20.V.), w III niedziele miesiąca, ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na fundusz modernizacji organów. Zostało nam do spłacenie 150 000zł. Wszystkim wspierającym to dzieło składamy bardzo serdeczne – Bóg zapłać!!
 7. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. †Ryszarda Piskorz (lat 64), †Bogdana Jankowskiego (lat 67), †Danutę Izabelę Cichoń (lat 78) i †Romana Podleśnego (lat 70). Polećmy ich dusze i dusze wszystkich drogich nam zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. (3x) Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

6 maja A.D. 2018 **** SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY

 1. Przed kościołem ministranci rozprowadzają prasę katolicką, dziś na szczególną uwagę zasługuje nowy numer Przewodnika Katolickiego.
 2. Parafialna Caritas przy wyjściu z kościoła zbiera ofiary do puszek dla ubogich z naszej parafii.
 3. Dziś tradycyjnie w pierwszą niedzielę miesiąca Adoracja Najśw. Sakramentu po Mszy św. o godz. 13:00.
 4. Zebranie Rady Duszpasterskiej dziś o godz. 15:30 w siedzibie Apostolatu Biblijnego – zapraszamy!
 5. Nabożeństwa majowe odprawiane są w dni powszednie o godz. 18:30, a w niedzielę i święta o godz. 17:30.
 6. W tym tygodniu w liturgii:
 • we wtorek (8.V.) Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika;
 • w sobotę (12.V.) Uroczystość Najśw Maryi Panny Łaskawej, głównej Patronki stolicy.

Wszystkim solenizantom życzymy obfitych Bożych łask, wszelkiego Błogosławieństwa oraz szczególnej opieki ich patronów.

 1. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na odpust Matki Bożej Królowej Przenajdroższej Krwi w Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie w niedzielę (20.V.). Koszt 65zł, zapisy w dni powszednie po Mszy o godz. 18:00. Szczegóły umieszczone są w gablocie Wspólnoty.
 2. Wszystkim wspierającym dzieło modernizację organów składamy bardzo serdeczne Bóg zapłać!
 3. W przyszła niedzielę (13.V.) po Mszy św. o godz. 19:30 zapraszamy na różaniec fatimski. Prosimy o zabranie świec.
 4. Kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie w przyszła niedzielę (13.V.) po Mszy św. o godz. 14:00.
 5. Rodzina Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę do Torunia dn. 06.VI. Zapisy w dni powszednie po Mszach św. w kruchcie kościoła.
 6. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. †Henryka Stefana Dziedzica (lat 70), †Krystynę Karkuzewicz (lat 91), †Marię Sękiewicz (lat 74) i †Ewę Marciniak (lat 62). Polećmy ich dusze i dusze wszystkich drogich nam zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. (3x) Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

29 kwietnia A.D. 2018 **** PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY

 1. Przed kościołem ministranci rozprowadzają prasę katolicką, dziś na szczególną uwagę zasługuje nowy numer Przewodnika Katolickiego.
 2. Zapraszamy na pierwsze majowe nabożeństwo we wtorek o godz. 18:30. Miesiąc maj, w naszej polskiej tradycji, poświęcony jest Matce Najświętszej. Będziemy Ją prosić, by nam pomagała przyjmować i wypełniać naukę Jej Syna, by nas uczyła pełnić wolę Boga. Nabożeństwa majowe odprawiane będą w dni powszednie o godz. 18:30, a w niedzielę i święta o godz. 17:00.
 3. W czwartek (3.V.) przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski i narodowe święto Konstytucji 3 Maja. Tego dnia Msze św. według porządku niedzielnego
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek (3.V) Msza św. wypominkowa za zmarłych o godz. 18:00. W piątek (4.V.) Msza św. wotywna z litanią do Najświętszego Serca PJ będzie odprawiona o 7:00. Spowiadamy na każdej Mszy św. i wieczorem od godz. 17:30. Adoracja w piątek od godz. 15:00 do 22:00. Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 4 maja. Wiernych korzystających z dyspensy zachęca się, aby pomodlili się tego dnia w intencjach Ojca Świętego. W sobotę (5.V.) Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na Mszę św. o godz. 8:00, po Mszy św. różaniec i wymiana tajemnic.
 5. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na odpust Matki Bożej Królowej Przenajdroższej Krwi w Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie w niedzielę (20.V.). Koszt 65zł, zapisy w dni powszednie po Mszy o godz. 18:00. Szczegóły umieszczone są w gablocie Wspólnoty.
 6. Wszystkim wspierającym dzieło modernizację organów składamy bardzo serdeczne Bóg zapłać!
 7. W następną niedzielę (6.V.) o godz. 15:30 zebranie Rady Duszpasterskiej w siedzibie Apostolatu Biblijnego.
 8. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. †Adelę Kostromską (lat 76), †Łukasza Wasilewskiego (lat 42), †Annę Bociańską (lat 73) i †Alicję Maciejewską (lat 86). Polećmy ich dusze i dusze wszystkich drogich nam zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. (3x) Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

22 kwietnia A.D. 2018 **** CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY

 1. Przed kościołem ministranci rozprowadzają prasę katolicką, dziś na szczególną uwagę zasługuje nowy numer Przewodnika Katolickiego.
 2. Dziś o godz. 15:00 spotkanie formacyjne dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców ze SP nr 350 i STO.
 3. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek (23.IV.) przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, zaś w środę (25.IV.) przypada święto św. Marka Ewangelisty. Wszystkim solenizantom z całego tygodnia życzymy obfitych Bożych łask, wszelkiego błogosławieństwa oraz szczególnej opieki ich patronów.
 4. Jutro (IV.) i we wtorek (24.IV.) przed kościołem zostanie ustawiony kontener, do których będzie można składać makulaturę „na misje”- pomagamy budować studnie w Afryce.
 5. W poniedziałek (23.IV.) zapraszamy na Mszę św. zbiorową ku czci św. o. Pio o godz. 19:00. Po Mszy uroczyste nabożeństwo z ucałowaniem relikwii Świętego. Intencje za przyczyną św. o. Pio przyjmujemy w zakrystii oraz w kancelarii.
 6. W poniedziałek (23.IV.) o godz. 16:45 w kawiarence u Marty odbędzie się spotkanie Rodziny Radia Maryja. Koło Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Torunia w dn. 6.VI. 2018. Zapisy po mszach wieczornych w przedsionku kościoła.
 7. Wszystkim wspierającym dzieło modernizację organów składamy bardzo serdeczne Bóg zapłać!
 8. Zebranie Rady Duszpasterskiej odbędzie się w niedzielę (6.V.) o godz. 15:30 w siedzibie Apostolatu Biblijnego.
 9. W przyszłą niedzielę (29.IV.) obchodzić będziemy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa w czasie II wojny światowej.
 10. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. †Jakuba Nowaka (lat 53) i †Teresę Graniszewską (lat 83). Polećmy ich dusze i dusze wszystkich drogich nam zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. (3x) Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

15 kwietnia A.D. 2018 **** TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY

 1. Przed kościołem ministranci rozprowadzają prasę katolicką, dziś na szczególną uwagę zasługuje nowy numer Przewodnika Katolickiego.
 2. Dziś odbędzie się XIII Marsz Świętości Życia. Rozpocznie się Mszą Święta w bazylice archikatedralnej Świętego Jana Chrzciciela o godz. 11:00.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00 zapraszamy na koncert pt. „Niepodległa 1918” w wykonaniu artystów Teatru Wielkiego.
 4. Dziś o godz. 15:00 odbędzie się spotkanie formacyjne dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców ze SP nr 316.
 5. Spotkanie uczestników pielgrzymki do Krakowa, Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w środę po Mszy św. o godz. 19:00.
 6. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na Mszę św. w piątek (20.IV.) o godz. 18:00 oraz na spotkanie Wspólnoty bezpośrednio po Mszy, które odbędzie się w Parafialnym Klubie „Marta”.
 7. Nasza parafia włączyła się w akcję „Makulatura na misje”- pomagamy budować studnie w Afryce. Kolejna zbiórka makulatury została wyznaczona na 23–24 kwietnia (poniedziałek, wtorek). 23 kwietnia przed kościołem zostanie ustawiony kontener, do których będzie można składać makulaturę.
 8. Spotkanie formacyjne dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców ze SP nr 350 i STO odbędzie się w przyszłą niedzielę (22.IV.) o godz. 15:00.
 9. W przyszłą niedzielę (22.IV.) ofiary zbierane na tacę zostaną przeznaczone na utrzymanie Warszawskiego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.
 10. Wszystkim wspierającym dzieło modernizację organów składamy bardzo serdeczne Bóg zapłać!
 11. Biuro usług pogrzebowych „Skrzydlate Anioły” otwierają przy naszej Parafii drugi oddział. Ich motto brzmi „Twoje troski pod naszymi skrzydłami” i jak te anioły otoczą Was opieką w tak trudnych chwilach jak utrata bliskiej osoby. Pracownicy Biura z empatią oraz z pełnym profesjonalizmem służą Państwu pomocą przez całą dobę. Organizują pochówki tradycyjne oraz z kremacją, w imieniu rodziny dopełniają formalności w ZUS, USC i na cmentarzu. Profesjonalnie i z szacunkiem przygotowują osoby zmarłe do ostatniej podróży. W swojej ofercie posiadają szeroki wybór trumien, urn, utensyliów pogrzebowych oraz stroiki i wieńce do pogrzebu. Uświetniają ceremonie pogrzebowe śpiewem oraz grą na instrumentach. Ponadto oferują usługi kamieniarskie, usługę całorocznej opieki nad grobem. W dniu dzisiejszym właścicielka zakładu Pani Magdalena Szymańska zaprasza na Dzień Otwarty, w godzinach 9:00 – 15:00, Pani Magdalena osobiście udzieli odpowiedzi na nurtujące Państwa pytania.
 12. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. †Marię Janiak (lat 79) i †Cecylię Teledzińską (lat 90). Polećmy ich dusze i dusze wszystkich drogich nam zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. (3x) Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.