11 lutego A.D. 2018 **** SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i XXVI Światowy Dzień Chorego. W naszej parafii ten dzień przenosimy na sobotę 17 marca. Szczegółowe informacje podamy w późniejszym terminie.
 2. Przed kościołem ministranci rozprowadzają prasę katolicką, dziś na szczególna uwagę zasługuje ostatni numer L’osservatore Romano.
 3. Dziś na godz. 14:00 do Sali „Marta” zapraszamy kandydatów przygotowujących się do bierzmowania.
 4. Od poniedziałku w dni powszednie przywrócona zostaje Msza św. o godz. 18:00.
 5. W poniedziałek (12.II.) w godz. 17:00 do 20:00 dokończymy wizytę duszpasterska w bloku Olbrachta 122. Prosimy o zgłaszanie numerów mieszkań.
 6. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza w piątek (16.II.) o godz. 18:00 na Mszę Św. oraz na spotkanie Wspólnoty bezpośrednio po Mszy, które odbędzie się w Parafialnym Klubie Marta.
 7. W następna niedzielę (18.II.) o godz. 15:00 odbędzie się spotkanie formacyjne dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców ze SP nr 316.
 8. Informujemy, że całkowity koszt modernizacji organów wynosi 1 100 000zł. Pozostało nam jeszcze do spłacenia 195 000zł. W najbliższą niedzielę (18. II.), w niedzielę miesiąca, taca przeznaczona będzie na spłatę zadłużenia za modernizację organów. Wszystkim wspierającym to dzieło składamy bardzo serdeczne Bóg zapłać!
 9. W środę (14.II.) przypada Popielec i tym samym rozpoczyna się Wielki Post. Obrzęd posypania głów popiołem jest zewnętrznym znakiem wejścia na drogę nawrócenia i przemiany serca poprzez pokutę, modlitwę jałmużnę, inne dobre uczynki i post. Przypominamy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia; pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości.
 10. Środą Popielcową rozpoczniemy także kwartalne dni modlitw o ducha pokuty i Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Tego dnia Msze św. rano o godz. 7:00, 8:00, 9:00, a po południu o godz. 17:00, 18:00 i 19:15.
 11. Tradycyjnie czwartek po środzie popielcowej (15.II.) nasz kościół staje się Kościołem Stacyjnym. Na wzór Rzymu przeniesiony został na Warszawę zwyczaj stacji wielkopostnych, celebrowanych każdego dnia w innej świątyni. Przez cały Wielki Post wierni będą mogli się gromadzić na modlitwę i sakramenty codziennie w innym kościele Warszawy. Program stacyjny przedstawia się następująco. Otwarcie kościoła o godz. 6:30. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8:30 – 17:00. Spowiedź od godz. 8:00 – 21:00. Rano: Msza św. o godz. 7:00 i 8:00. O godz. 12:00 – Anioł Pański i Różaniec – część Bolesna; godz. 15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego; godz. 17:00 – Droga Krzyżowa; godz. 18:00 Msza parafialna; godz. 19:00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym; godz. 20:00 – Msza św. 21:00 – Apel Jasnogórski. Udział nawet w części nabożeństw daje możliwość zyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. W kruchcie kościoła można się zaopatrzyć w kalendarium kościołów stacyjnych.
 12. W Wielkim Poście w każdy piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o 17:15, rano po Mszy św. około 8:30 -dla dorosłych, wieczorem po Mszy św. około 18:30 dla młodzieży i dorosłych. Ze względu na Drogę Krzyżową Msza św. w piątki będzie o godz. 19:15. Wszystkich czcicieli Męki Pana Jezusa zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę o 17:00.
 13. Nasza parafia włącza się w akcję „Makulatura na misje”- pomagamy budować studnie w Afryce. Zbiórka makulatury została wyznaczona na 19 -20 luty (poniedziałek i wtorek). 19 lutego przed kościołem zostaną ustawione kontenery, do których będzie można składać makulaturę.
 14. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. †Katarzynę Rębiś (lat 42), †Tadeusza Poniatowskiego (lat 78) i †Alicję Szwarc (lat 74). Polećmy ich dusze i dusze wszystkich drogich nam zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. (3x) Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.